Gjejnë foshnjën pesëditëshe në kanalizim, policia e Indisë njofton se ishte braktisur

Ndryshe

Gjejnë foshnjën pesëditëshe në kanalizim, policia e Indisë njofton se ishte braktisur

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 15:11
Foto ilustrim

Një vajzë me vetëm pesë ditë jetë, është shpëtuar kur e nxorën nga kanalizimi në qytetin indian Mumbai, e cila po e rimerr vetën në një spital të qytetit.

Mjekët e spitalit kanë thënë për BBC, se foshnja është mirë dhe se po e përcjellin me vëmendje gjendjen shëndetësore.

Në anën tjetër, policia ka njoftuar se banorët e gjetën foshnjën pasi disa mace ishin mbledhur në skaj të rrugës, ku ishte braktisur foshnja dhe po vinte një britmë nga kanalizimi.

Policia nuk ka spekuluar lidhur me motivet e mundshme, por gjykuar nga rastet e ngjashme të mëparshme, ato braktisën pasi prindërit janë në kërkim të djemve. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat