Hëna e re e dhjetorit ndodh gjatë një eklipsi diellor

Ndryshe

Hëna e re e dhjetorit ndodh gjatë një eklipsi diellor

Më: 23 nëntor 2021 Në ora: 17:28
Ilustrim

Hënat e reja përfaqësojnë fillime të reja dhe janë një kohë kryesore për manifestim dhe vendosje qëllimi.

Hënat e reja në astrologji shënojnë fillimin e një cikli të ri hënor, dhe ndërsa mund të mos jeni në gjendje ta shihni hënën shumë qartë gjatë kësaj faze, energjia e saj është po aq e fuqishme sa çdo kohë tjetër të muajit.

Hëna tjetër e re (e cila është e fundit e këtij viti) zhvillohet vonë më 3 ose 4 dhjetor, në vartësi të vendit ku gjendeni. Ndodh gjithashtu të jetë një eklips diellor – i cili mund të sjellë disa ndërrime të papritura që tronditin trajektoren tonë aktuale.

Duke u ngritur në shenjën e zjarrtë dhe liridashëse të Shigjetarit, eklipsi i hënës së re të dhjetorit 2021 na ofron një shans për të parë nga brenda sistemet tona të besimit, për të ripërcaktuar filozofitë tona dhe për t’u lidhur me botën përreth nesh në një mënyrë të re. Ndërsa eklipset nuk janë koha më e mirë për të bërë lëvizje të mëdha, kjo ofron një mundësi të përsosur për të gërmuar thellë dhe për të reflektuar se si ngjarjet e vitit 2021 kanë formësuar botëkuptimin tuaj.

Fakt argëtues: Hënat e reja do të jenë gjithmonë në të njëjtën shenjë të zodiakut në të cilën po udhëton dielli! Për shembull, një hënë e re që bie gjatë sezonit të Luanit do të jetë gjithmonë në Luan. Kjo për shkak se hënat e reja ndodhin kur hëna përafrohet me Diellin në një aspekt lidhor dhe kjo shtrirje e favorshme sjell energjinë e potencialit, rritjes dhe mundësive të reja.

Pavarësisht se në cilën stinë është dhe në cilën shenjë të zodiakut, të gjitha hënat e reja na ndikojnë në mënyra të përgjithshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat