Punonjësit e furrës marrin bakshish 2 mijë dollarë

Ndryshe

Punonjësit e furrës marrin bakshish 2 mijë dollarë

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 14:54
Foto ilustrim

Punonjësit në një furrë buke në Nebraskë thanë se u befasuan kur një klient, porosia e të cilit vlente vetëm 5 dollarë, la një bakshish prej 2 mijë dollarësh.

I thash: ‘Ka një gabim këtu, keni lënë shumë bakshish’. Dhe ai shtoi: ‘Nëse nuk e shtyp OK, unë do ta bëj unë’, deklaruan nga furra Omaha, të cilët e postuan në Facebook foton e faturës.

Pronarja, Michelle Kaiser, tha se bakshishi do të ndahet me punëtorët e dyqanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat