Sipas ketij parashikimit më 21 dhjetor do jetë fundi i botës

Ndryshe

Sipas ketij parashikimit më 21 dhjetor do jetë fundi i botës

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 11:29
Foto ilustrim

Orbitat të Jupiterit dhe Saturnit do afrohen aq shumë sa do të ngjajnë si një planet i vetëm.

Një gjë e tillë, rastis me ditëlindjen e pastorit evangjelist Pol Begley, i cili në bazë të kalendarit Maja hedh pretendime për fundin e botës.

Pasi majat pretenduan se 21 dhjetori 2012 do të ishte fundi i botës, shumë studiues të teoriv konspirative mendojnë se u përllogaritën gabim të tilla data, pasi në fakt mund të ndodhë tetë vjet më vonë, pra tani në 2021.

Theksojmë se evangjelistët kanë pasur pa fund parashikime për fundin e shumë gjërave në të shkuarën, që fatmirësisht nuk kanë rezultuar të vërteta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat