27 – Vjeçarja vret veten pasi dyshonte se i dashuri po e tradhëtonte

Ndryshe

27 – Vjeçarja vret veten pasi dyshonte se i dashuri po e tradhëtonte

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 19:20
27 – Vjeçarja vret veten pasi dyshonte se i dashuri po e tradhëtonte

Ndërmori vendimin ekstrem duke i dhënë fund jetës pasi besoi se i dashuri i saj e kishte tradhtuar pas një nate jashtë, thuhet në raportin hetimor.

Ella Emery, 27 vjeç, u gjet e vdekur në shtëpinë që ajo ndante me Jack Freeth në Huddersfield që prej qershorit të 2019. Sekretarja ligjore, e cila kishte një histori ankthi, kishte frikë se i dashuri i saj kishte qenë duke u dërguar mesazhe grave të tjera pasi ai kishte shkuar në natën e një djali.

Ajo përdori fshehurazi telefonin e tij për t’i dërguar mesazh një gruaje tjetër që pretendonte se ishte ai për të parë nëse ajo mund të konfirmonte dyshimet e saj.

Por Jack mohoi të fliste me dikë tjetër, duke thënë në seancën dëgjimore: “Unë e doja atë vajzë”.

Hetimit iu tha se inxhinieri Jack fillimisht u arrestua me dyshimin për vrasjen e Ella-s pasi policia nisi një hetim për vrasje.

Por Oficeri i Lartë Hetues, Supt Mark Swift tha se ai u lirua pasi nuk u gjet asnjë provë për këtë vepër penale për të cilën e akuzonin dhe hetimi penal u mbyll.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat