Ky vlerësohet se është Golf 2-shi më i shpejt në botë

Ndryshe

Ky vlerësohet se është Golf 2-shi më i shpejt në botë

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 22:17
Ky vlerësohet se është Golf 2-shi më i shpejt në botë

Një gjerman e mbanë rekordin për Golf 2-shin më të shpejt në botë.

Garuesi gjerman me veturën e tij të emëruar si Boba ka arritur që dje në garën e Santa Pod në Angli të arrijë përsëri shpejtësinë më të madhe.

Duke kaluar garën për vetëm 8 sekonda e 40 të qindtat.

Kjo makinë mban rekordin për VW AWG AWD më të shpejtat në botë.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat