Tinguj të mistershëm dëgjohen nën një liqen në Kolorado

Ndryshe

Tinguj të mistershëm dëgjohen nën një liqen në Kolorado

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 15:10
Foto ilustrim

Tinguj të mistershëm të regjistruara nën një liqen në Kolorado kanë ndezur një teori të çuditshme të bazës së alienëve.

Sidoqoftë shkenca mund të ketë disa shpjegime më të zakonshme se nga vjen kjo zhurmë marsiane.

Sipas medieve të huaja,  tingujt e marra nga Steamboat Springs në Kolorado u regjistruan nga një punonjës i Shërbimit të Parqeve dhe Kafshëve të Egra të Kolorados më 2 dhjetor.

Regjistrimet e marra nga Steamboat Springs në Kolorado u regjistruan nga një punonjës i Shërbimit të Parqeve dhe Jetës së Egër të Kolorados më 2 dhjetor.

Anëtari i stafit i postoi ato në Twitter, derisa janë shpërndarë në UFO Sightings Daily, ku janë përshkruar si “tinguj të çuditshëm të Star Wars”.

Ndonëse disa pohojnë pretendimin e një baze alienësh disa thonë se zhvendosja në akullin e një liqeni të ngrirë shkakton frekuenca të larta dhe të ulëta të zërit. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat