Momenti kur vetura “fluturon” në ajër pas përplasjes dhe “parkohet”

Ndryshe

Momenti kur vetura “fluturon” në ajër pas përplasjes dhe “parkohet”

Më: 13 janar 2022 Në ora: 09:14
Pamje nga video

Pamjet e një aksidenti në Kinë janë bërë tashmë virale dhe po bëjnë xhiron e mediave në botë. Shoferi humbi kontrollin dhe makina e tij u ngrit në ajër, kaloi mbi tre mjete të parkuara dhe u ul në një vend të bosh mes dy të tjerëve.

Skena është regjistruar nga një kamera sigurie nga një dyqan lokal. Ngjarja ka ndodhur më 9 janar në një bulevard qendror në kryeqytetin kinez, Pekin.

Shoferi u plagos lehtë, por të paktën tre makina u shkatërruan dhe dy të tjera u dëmtuan rëndë.

Makina u ul në atë mënyrë në parkingun e zbrazët, sa që imazhi përfundimtar nuk mund të tregonte se si ndodhi aksidenti.

Policia dhe pronarët e makinave të dëmtuara iu desh të shikonin pamjet nga kamerat e sigurisë për të kuptuar se çfarë kishte ndodhur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat