Çifti festojnë 81 vjetorin e martesës

Ndryshe

Çifti festojnë 81 vjetorin e martesës

Më: 13 janar 2022 Në ora: 19:34
Ron dhe Joyce Bond

Çifti me më së shumti vite martesë në Britani ka festuar 81 vjetorin e martesës.

Ron dhe Joyce Bond, të moshës 102 dhe 100 vjeç, thanë se kompromisi ishte sekreti i kësaj martese afatgjate.

Dyshja kanë parë 15 kryeministra të ndryshëm të marrin pushtetin që kur u martuan në vitin 1941 pas një takimi si dashuri në shikim të parë.

Ron dhe Joyce, kanë marrë titullin e çiftit më të gjatë të martuar në Britani pasi festuan përvjetorin e tyre më 4 janar, shkruan The Mirror.

“Ne kurrë nuk prisnim të arrinim 81 vjet martesë, ne e dimë se jemi shumë me fat që kemi arritur këtë gjë”, u shprehën ata.

Image
Ron dhe Joyce Bond

Ata kanë dy fëmijë, të quajtur Eileen dhe Bill.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat