Pas 25 vjetësh, gjendet në lumin australian mesazhi brenda shishes

Ndryshe

Pas 25 vjetësh, gjendet në lumin australian mesazhi brenda shishes

Më: 20 janar 2022 Në ora: 22:49
Foto ilustrim

Një burrë australian gjeti një mesazh 25-vjeçar brenda një shisheje në një lumë, dhe pas kësaj e gjumoi edhe dërguesin e saj fal ndihmës së rrjeteve sociale.

Marty Monson, nga King Island, tha se e gjeti shishen në fillim të janarit përgjatë lumit Sea Elephant dhe në një grup të Facebook-ut postoi foton e saj dhe mesazhin e zbehur që e gjeti brenda.

Mesazhi i datës 14 qershor 1996, u nënshkrua nga Mark Burton dhe përfshinte informacionin e kontaktit, por Monson tha se numrat e telefonit ishin vjetëruar.

“Kishte disa numra në mesazh, por duke qenë letra kaq e vjetër, nuk arritëm t’i dallonim”, i tha Monson gazetës The Examiner,

Burton shtoi se kohët e fundit mori mesazhe nga motra dhe nëna e tij që e lajmëruan rreth postimit të Monson-it dhe kur ai e kontrolli, u trondit kur e pa mesazhin në një shishe që ai dhe një mik e kishin hedhur në lumë 25 vjet më parë.

“Është një nga ato gjëra që bëni si fëmijë dhe nuk mendoni se do të ketë asgjë. Është thjesht e mahnitshme se sa vjet ka lundruar”, deklaroi Burton.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat