30 vjeçarja i dhuron veshkën të dashurit, më pas ai e tradhtoi dhe e la

Ndryshe

30 vjeçarja i dhuron veshkën të dashurit, më pas ai e tradhtoi dhe e la

Më: 25 janar 2022 Në ora: 09:20
Colleen Le

Një grua që i dhuroi veshkën të dashurit të saj pretendon se ai e tradhtoi dhe e la disa muaj pas operacionit.

Colleen Le, 30 vjeçare, tha se ajo i ofroi të dashurit të saj të atëhershëm një nga veshkat e saj sepse ai po luftonte për të jetuar me sëmundjen kronike të veshkave si adoleshent.

Në moshën vetëm 17-vjeçare, burri i paidentifikuar duhej të bënte trajtim me dializë dhe i tha asaj se veshka e tij funksiononte në më pak se pesë përqind.

Colleen, nga Shtetet e Bashkuara, thotë se ajo mori vendimin për të dhuruar pasi një test tregoi se çifti i ri ishte në përputhje dhe të dy u shëruan plotësisht pas procedurës së suksesshme. Por vetëm dhjetë muaj më vonë, ajo pretendon se ai i anuloi gjërat pasi ishte jobesnik ndaj saj dhe e akuzoi atë se vazhdoi me transplantin “për t’u dukur mirë”.

Colleen është bërë virale në TikTok ku flet për akuzat e saj brutale nën emrin @colleeeniie dhe ka fituar më shumë se dy milionë pëlqime.

Në një video, ajo tha: “Vendosa të testohesha për të parë nëse po përputheshim, sepse nuk doja ta shikoja atë duke vdekur. Isha shumë nervoze”.

Në një klip të mëvonshëm, Colleen shpjegoi se marrëdhënia e çiftit ndryshoi me të dashurin e saj duke pretenduar se ai do të shkonte në një festë beqarie në Vegas me grupin e tij të kishës shtatë muaj pas operacionit.

Studentja tha se nuk shqetësohej për pushimin e fundjavës, sepse ai ishte një i krishterë i përkushtuar dhe se ajo vendosi të fokusohej në studimet për provimet e saj. Por ajo thotë se u trondit kur ai mbërriti në shtëpi dhe pranoi se e kishte tradhtuar gjatë udhëtimit.

Tre muaj më vonë, ai i dha fund lidhjes dhe i tha: “Nëse jemi të destinuar për njëri-tjetrin, Zoti do të na bashkojë përsëri”.

Colleen tha se ai e bllokoi në të gjitha rrjetet sociale.

Shumë nga ndjekësit e saj e përgëzuan studenten për shpëtimin e jetës së ish të dashurit të saj dhe thanë se ai nuk e meritonte atë, shkruan Mirror.

Image
Colleen Le
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat