Pas 30 vjetësh gjendet unaza e humbur e martesës, ja vendi ku ishte “fshehur”

Ndryshe

Pas 30 vjetësh gjendet unaza e humbur e martesës, ja vendi ku ishte “fshehur”

Më: 26 janar 2022 Në ora: 11:26
Foto ilustrim

Një burrë nga Alabama u ribashkua me unazën e martesës së humbur prej 30 vjetësh, kur banorët e rinj të shtëpisë së tij të mëparshme e gjetën atë teksa po hiqnin një qilim të vjetër.

Justin Dyar i Lake Homes Realty tha se një çift i identifikuar si Green, të moshës 93 dhe 92 vjeç, e kontaktuan atë për të shitur shtëpinë e tyre në Liqenin Lewis Smith në 2019, dhe ajo u shit me sukses në fund të 2021.

Dyar tha se banorët e rinj të shtëpisë po rinovonin shtëpinë kur gjetën një unazë diamanti nën tapetin e bodrumit.

“Me sa duket, kjo është banda e dasmës së zotit Green, e cila ka humbur që kur është ndërtuar shtëpia”, tha Dyar në një postim në Facebook.

Dyar tha se Green kishte humbur unazën e tij gjatë ndërtimit të shtëpisë në vitet 1990 dhe nuk e kishte parë atë për 30 vjet.

“Tani është kthyer te Greens dhe ata mund të shijojnë këtë pjesë të veçantë që është zhdukur për kaq shumë kohë. Ata vlerësojnë pronarët e rinj që arritën dhe ua kthyen këtë trashëgimi të paçmuar”, ka shkruar Dyar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat