Macja mbijetoi edhe pse kaloi 30 minuta në lavatriçe

Ndryshe

Macja mbijetoi edhe pse kaloi 30 minuta në lavatriçe

Më: 28 janar 2022 Në ora: 22:45
Foto ilustrim

Një mace e quajtur Broch kaloi gjysmë ore në një makinë larëse dhe mbijetoi. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Dnipro në Ukrainë.

Pronarët shpjeguan se maces Brooch normalisht i pëlqen të flejë në lavatriçe, dhe duke qenë se është gri si pjesa e brendshme e makinës, ata nuk e vunë re atë kur ishte ndezur.

Kjo është publikuar në faqen e Facebookut të klinikës veterinare lokale “Na Rabochaya”. Sipas stafit të klinikës, ku u dërgua macja pas ngjarjes, Brooch ishte në lavatriçe për rreth 30 minuta para se pronarët të dëgjonin britmat e tij.

“Imagjinoni tronditjen dhe tmerrin kur kupton që macja lahet për kaq shumë kohë. Çuditërisht kur u hap makina, macja doli jashtë dhe u përpoq të fshihej. E kapën, e thanë dhe e çuan menjëherë te veterineri”, shtuan ata.

Stafi i klinikës ka deklaruar se gjatë ekzaminimit kanë zbuluar se kafsha kishte temperaturë të ulët dhe fishkëllimë në mushkëri. Sytë e tij nuk ishin mjaftueshëm të hapur për shkak të pluhurit dhe goja i vinte erë të fortë detergjenti. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat