Shpërthen gazetari: Të mallkuar, vendosni maskat e vaksinohuni

Ndryshe

Shpërthen gazetari: Të mallkuar, vendosni maskat e vaksinohuni

Më: 7 shkurt 2022 Në ora: 20:16
Leonardo Schwebel

Një gazetar në Meksikë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale pasi i quajti ‘të marrë’ të gjithë ata që janë kundër vaksinimit ndaj Covid-19.

Leonardo Schwebel i Telediario Guadalajara shpërtheu gjatë një transmetimi në programin televiziv teksau bëri thirrje të gjithë qytetarëve që të mbanin maskat vënë dhe të vaksinoheshin për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

“Të mallkuar antivaksistë, gallatë budallenjsh.

Ndaloni me budallallëqet tuaja dhe të paktën vendosni një maskë të mallkuar në fytyrë!”- ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat