Çifti amerikan ngec me veturë në mes të tornados në Karolinën e Jugut

Ndryshe

Çifti amerikan ngec me veturë në mes të tornados në Karolinën e Jugut

Më: 7 prill 2022 Në ora: 15:51
Foto nga vendi i ngjarjes

Një çift bashkëshortor nga Karolina e Jugut, janë gjetur në një situatë të palakmueshme – gjetën veten në mes të një tornadoje të fuqishme që e goditi këtë vend.

Bëhet fjalë për Stephanie dhe Marc Cocchran, që po lëviznin me veturë nëpër Allendale, kur një stuhi e fuqishme u shfaq para tyre.

Ishte një tornado që gjithçka që i dilte përpara e merrte me vete – si në tokë ashtu dhe në ajër. Ndërkohë si pasojë e erërave të fuqishme u është thyer xhami i veturës, por se dyshja nuk janë lënduar.

Autoritetet lokale kanë bërë të ditur se tre persona janë lënduar, si dhe janë shkatërruar një numër i madh i shtëpive. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat