Po praktikonte makinën brenda varrezave, shoferja e re përplaset me 8 gurë varresh

Ndryshe

Po praktikonte makinën brenda varrezave, shoferja e re përplaset me 8 gurë varresh

Më: 19 prill 2022 Në ora: 19:49
Shoferja e re përplaset me 8 gurë varresh

Një shofere e re e cila po praktikonte makinën brenda varrezave përfundoi duke u përplasur me 8 gurë varresh, ndërsa policia pranoi se ndoshta nuk duhet ta kishte marrë kurrë patentën e saj.

Ngjarja ndodhi në varrezat  e Wyoming në Melrose, Massachusetts, rreth orës 14:30 të së shtunës më 16 prill.

Shoferja ishte një grua 53-vjeçare e cila kishte marrë së fundmi patentën e saj. Një i afërm po e ndihmonte me praktikën.

Fatmirësisht shoferja dhe shoqëruese i saj nuk pësuan lëndime.

Departamenti i Policisë së Melrose tha në një deklaratë: Nga hetimi paraprak rezulton se gruaja ka humbur kontrollin e mjetit, duke shkaktuar goditjen në gurët e lapidarit.

Policia megjithatë po heton përplasjen.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat