28-vjeçari me fat, i mbijeton rënies prej 120 metrash

Ndryshe

28-vjeçari me fat, i mbijeton rënies prej 120 metrash

Më: 19 prill 2022 Në ora: 20:39
Ai ishte me fat sepse u mbërthye në një bllok të madh në lartësinë 2130 metra

Një alpinist i mbijetoi një rënie prej 120 metrash në malet Hochkalter në Gjermani pasi ngeci në një gur të mbuluar me dëborë.

38-vjeçari rrëshqiti dhe ra ndërsa ngjitej në mal të dielën e Pashkëve, njoftoi të martën shoqata e distriktit të Kryqit të Kuq Bavarez.

Ai ishte me fat sepse u mbërthye në një bllok të madh në lartësinë 2130 metra.

Alpinisti më pas bëri një telefonatë urgjente vetë. Ai u shpëtua me helikopter nga terreni i pjerrët dhe i akullt i mbuluar me një shtresë të hollë bore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat