Lopët e tërbuara sulmojnë njerëzit, policia vret dy prej tyre

Ndryshe

Lopët e tërbuara sulmojnë njerëzit, policia vret dy prej tyre

Më: 5 maj 2022 Në ora: 10:54
Pamje nga vendi i ngjarjes

Policia gjermane ishte në hall të madh me gjashtë lopë.

Ato ishin duke u transportuar për në fermën verore në Mulhdorf, por pasi u shkarkuan nga kamioni ato u tërbuan duke i sulmuar edhe njerëzit.

Dy fermerë e patën të pamundur t’i mbanin nën kontroll.

Image
Pamje nga ngjarja

Kjo i detyroi policinë që të intervenojë duke i vrarë dy prej tyre.

Dy të tjera u vunë nën kontroll, derisa dy të tjera gjenden ende në arrati.

Për këtë shkak hekurudha midis Mühldorf dhe Landshut u mbyll përkohësisht, raporton Bild.

Image
Pamje nga ngjarja

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat