Ishulli që kushton as më pak e as më shumë se një apartament!

Ndryshe

Ishulli që kushton as më pak e as më shumë se një apartament!

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 12:22
Ishulli Pladda

Një ishull i vogël skocez shitet për 350,000 £. Ishulli Pladda, në brigjet e Arranit, përfshin një shtëpi me pesë dhoma gjumi, një helikopter dhe far që datojnë në vitet 1790.

Çmimi që shitet ishulli është i barabartë me atë të një apartamenti me tri dhoma gjumi që mund të blihet në Glasgow ose Edinburg.

Sipas BBC-së, ky ishull është më i lirë se çmimi mesatar i një prone në Londër. Ishulli prej 28 hektarësh ka qenë bosh për disa vite dhe ka nevojë për rinovim përpara se të mund të jetohet përsëri. 

Pladda iu shit 30 vjet më parë stilistëve Derek dhe Sally Morten, të cilët janë aktualisht pronarët legjitimë.  

Prona është rreth 50 kilometra milje nga Glasgow. Brenda tij gjenden më shumë se 100 lloje shpendësh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat