Historia prekëse: E kishte lënë vajzën kur ishte 8 muajshe, nënë e bijë takohen pas 10 vitesh për Vit të Ri

Ndryshe

Historia prekëse: E kishte lënë vajzën kur ishte 8 muajshe, nënë e bijë takohen pas 10 vitesh për Vit të Ri

Më: 2 janar 2023 Në ora: 12:26
Esmeralda dhe Samanta

Të dielën në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, u trajtua një histori shumë e veçantë, ajo e Esmeraldës.

E martuar në moshë të vogël dhe nënë që kur ishte 18 vjeçe, Esmeralda kishte plot 10 vite pa e takuar vajzën e saj të parë, Samantën.

Ajo e kishte lënë vajzën me gjyshërit dhe kunatën që kur ishte vetëm 8 muajshe dhe së bashku e bashkëshortin, e deri më tani komunikimi i tyre ka qenë vetëm me anë të telefonit dhe internetit.

Tashmë Esmeralda është nënë e 5 fëmijëve, katër prej të cilëve jetojnë me të në Angli.

Esmeralda tregon se sapo janë bërë me dokumente menjëherë janë nisur për në Shqipëri, pasi ajo nuk mund të uronte më shumë pa ndier aromën e vogëlushes së saj.

Në një kuti gjigande të paketuar bukur, Samanta mori dhuratën më të bukur që mund të kishte ëndërruar ndonjëherë, ajo takoi për herë të parë nënën e saj, e më pas edhe motrat dhe vëllezërit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat