Mbijeton javë të tëra në det duke ngrënë vetëm keçap

Ndryshe

Mbijeton javë të tëra në det duke ngrënë vetëm keçap

Më: 27 janar 2023 Në ora: 08:47
Ilustrim

Produkte si majonezja dhe keçapi nuk këshillohen asnjëherë nga dietologët edhe pse shpesh herë është e pamundur të mos tundohesh, veçanërisht kur janë shoqërueset në fast food.  

Por në rastin e një 47-vjeçari nga Dominika, padyshim keçapi ka qenë shpresa e tij e fundit për të mbijetuar.

Anija e tij me vela kishte pësuar defekt duke u endur në Detin e Karaibeve 24 ditë,  por Elvis Francois, emri i të mbijetuarit, kishte edhe një tjetër problem, pasi praktikisht kishte vetëm keçap, hudhra dhe disa erëza, si dhe një sasi e kufizuar uji.

Ndërkohë që në varkë kishte shkruar fjalën “ndihmë”, dominikani kishte mbijetuar vetëm me salcën e njohur dhe erëzat deri kur u pikas nga Marina kolumbiane 120 milje nga Provinca e La Guajira.   

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat