Para 8 muajsh e përcollën për në banesën e fundit, “ringjallet” 36-vjeçari

Ndryshe

Para 8 muajsh e përcollën për në banesën e fundit, “ringjallet” 36-vjeçari

Më: 5 shkurt 2023 Në ora: 07:11
Deepak Balakrishnan Kandi

Një 36-vjeçar në Indi u gjet shëndoshë e mirë disa muaj pasi familja e tij i kishte dhënë lamtumirën e fundit. Sipas The Independent, Deepak Balakrishnan Kandi u shfaq 8 muaj pasi ishte shpallur i vdekur, në një prej rasteve më të çuditshme të personave të zhdukur.

36-vjeçari ishte raportuar i zhdukur që prej 7 qershorit të vitit të shkuar në qytezën e Meppayur. Pas denoncimit si i zhdukur, autoritetet nisën kërkimet. Një trup i pajetë u gjet në një plazh në Kerala, që përputhej me përshkrimin e të riut.

U identifikua si Kandi dhe familja e tij organizoi varrimin dhe më pas kremimin e trupit. Kjo dukej të ishte dhe fundi i kësaj sage, derisa autoritetet zbuluan se kufoma që kishin gjetur, në fakt nuk i përkiste Kandit.

Bëhet fjalë për një tjetër person të zhdukur, i cili kishte ngjashmëri fizike me 36-vjeçarin. Kërkimet për Kandin rinisën sërish dhe një test ADN-je konfirmoi lajmin.

E pas disa muajsh, autoritetet policore arritën të binin në gjurmët e të riut. Që nga koha që ishte shpallur i vdekur, ai kishte udhëtuar në Jaipur, Dehli dhe Punjab, përpara se të vendosej në Margao, ku dhe u gjet. Kur i thanë për ‘kremimin’ e tij, 36-vjeçari mësohet se shtangu dhe tha se nuk ishte në dijeni për funeralin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat