Restoranti më romantik në botë që mund të rezervohet vetëm për dy persona

Ndryshe

Restoranti më romantik në botë që mund të rezervohet vetëm për dy persona

Më: 15 shkurt 2023 Në ora: 16:16
Restoranti më i vogël në botë nuk pranon më shumë se 2 persona,

Është restoranti më i vogël në botë: ka vetëm një tavolinë dhe ka nevojë vetëm për dy persona në të njëjtën kohë. Pra, nuk ka radhë dhe shumë njerëz. E gjithë vëmendja e tyre i kushtohet dy personave që kanë rezervuar. Në Solo Per Due, përvoja private gjen kuptimin e saj.

Restoranti më i vogël në botë nuk pranon më shumë se 2 persona, prandaj është popullor dhe i vështirë të rezervosh një vakt.

Restoranti privat me 2 vende ndodhet në Vacone të Italisë dhe ka një tavolinë, 2 karrige dhe 2 kolltuqe për relaksim.

Restoranti është ndërtuar në një ndërtesë të shekullit të 19-të, ku ka jetuar poeti Horace.

Kur ecni nëpër portat e restorantit, kaloni nëpër kopshtin e tij të bukur. Me të hyrë do të shihni se ka një dekor tradicional, një oxhak dhe llambadarë. Menuja bazohej në produktet vendase, vaj ulliri, djathëra dhe makarona të freskëta, si dhe ëmbëlsirat vendase.

Pra imagjinoni se çfarë ndodh në ditën e Shën Valentinit! Darka kushton 250 euro për person dhe nuk përfshin verë apo shampanjë…

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat