Klientët shpërblejnë me një bakshish të majmë kamerieren, nuk do ta besoni sa ishte shuma

Ndryshe

Klientët shpërblejnë me një bakshish të majmë kamerieren, nuk do ta besoni sa ishte shuma

Më: 21 shkurt 2023 Në ora: 15:56
Një punonjëse në Australi u habit kur pa se një klient i kishte lënë një bakshish me vlerë 7000 dollarë.

Restoranti është një vend pune kërkues dhe i vështirë, me punonjës që punojnë me ritme të çmendura. Një punonjëse në Australi u habit kur pa se një klient i kishte lënë një bakshish me vlerë 7000 dollarë.

Për këtë punonjëse ishte dita e saj me fat, pasi mori një shumë mjaft të respektueshme nga një i panjohur bujar. Ishte një ditë e zakonshme në punën e saj kur Lauren filloi t’i shërbente një tavoline me katër klientë të cilët më vonë do të ndryshonin gjithë jetën e saj.

Të katër klientët kishin mbledhur tashmë një faturë të madhe prej 297 dollarësh. Ndërsa faturonte klientët për faturën e tyre të ushqimit, Lauren vuri re diçka krejtësisht tronditëse në fund të faturës.

Klientët shtuan një bakshish mbresëlënës prej 7,000 dollarësh për kamarieren. Lauren e përshkroi situatën si “surreale” dhe nuk mund ta besonte atë që sapo i kishte ndodhur.

Bashkëpunëtorja e Lauren, Charlotte, ka treguar saktësisht se si reagoi kolegu i saj pasi iu dorëzuan paratë që i ndryshonin jetën. “Ajo erdhi dhe m’u afrua duke qarë,” u shpreh kolegia. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat