Gruaja ribashkohet pas 10 vjetësh me macen e zhdukur

Ndryshe

Gruaja ribashkohet pas 10 vjetësh me macen e zhdukur

Më: 5 maj 2023 Në ora: 06:11
Foto ilustrim

Një strehë e kafshëve në Karolinën e Jugut në ShBA tha se një mace e humbur u ribashkua me pronaren e saj pas 10 vjetësh falë mikroçipit.

Charleston Animal Society tha se një maceje të kapur kohët e fundit nga oficerët e kontrollit të kafshëve iu skanua mikroçipi dhe u identifikua si Mojo, macja që u zhduk 10 vjet më parë nga një shtëpi rreth tre kilometra larg vendit ku u gjet.

Pronari i Mojos, e identifikuar si Erin, adoptoi macen dhe një mace tjetër të quajtur Mahi në të njëjtën ditë, por Mojo u largua pasi shtëpia shtoi një qen.

“Ajo ishte një mace shtëpie/rruge që zakonisht vinte në shtëpi, por pas asaj nate nuk u kthye më”, thanë nga streha në një postim në Facebook. “Për javë të tëra ajo vendosi fletushka në lagjen e saj të postuara në rrjetet sociale dhe kontrolloi strehën. Ajo bëri të gjitha gjërat e duhura dhe megjithatë, Mojo nuk u gjet”.

Strehëza tha se Erin “shpërtheu në lot” pasi u tha se Mojo ishte gjetur pas një dekade.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat