Thur me grep për 34 orë e 7 minuta, thyen rekordin Guinness

Ndryshe

Thur me grep për 34 orë e 7 minuta, thyen rekordin Guinness

Më: 14 nëntor 2023 Në ora: 19:24
Alessandra Hayden

Një grua nga Uashingtoni i ShBA-së, e cila mësoi të punojë me grep kur ishte 8-vjeçe, praktikoi hobin e saj për 34 orë e 7 minuta për të thyer rekordin botëror.

Alessandra Hayden nga Gig Harbor theu rekordin botëror Guinness për thurje me grep, në kohën më të gjatë në maratonë, konfirmoi organizata e mbajtjes së rekordeve.

“Doja të bëhesha rekordere, por doja të bëja diçka që ishte kuptimplote për mua, kështu që ky ishte kombinimi perfekt”, tha Hayden për GWR. “Kam parë mundësi të tjera të regjistrimit të thur me grep, por kjo dukej se ishte përshtatja e përsosur, kështu që vendosa ta bëj këtë”.

Hayden shtoi se gjyshja e mësoi të punonte me grep kur ishte 8 vjeç.

“Gjyshja ime ishte vërtet e mençur. Ajo më mësoi të punoja me grep në mënyrë që të më mbante të zënë duke mos vrapuar gjatë gjithë kohës dhe duke bërë diçka që i pëlqente gjithashtu”.

Hayden tha se familja e saj ndihmoi gjatë përpjekjes.

“Gjatë ditës vajza ime më ushqente me ushqime dhe ujë ose kafe dhe pije energjike sipas nevojës”, tha ajo.

Batanija e bërë nga Hayden gjatë përpjekjes së saj iu dhurua ankandit të shkollës së vajzës së saj, ku një shoqe e bleu për 2000 dollarë dhe ia ktheu Hayden-it si dhuratë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat