E teproi me qebapa, burri thirri emergjencën

Ndryshe

E teproi me qebapa, burri thirri emergjencën

Më: 24 janar 2024 Në ora: 10:28
Telefonata të tjera të çuditshme u bënë në Uells, sipas listës së publikuar nga autoritetet shëndetësore atje.

Shërbimet e urgjencës në Mbretëri të Bashkuar kanë publikuar listën e thirrjeve më të çuditshme emergjente që kanë pranuar autoritetet shëndetësore.

Njëri prej këtyre po del të jetë një burrë i cili thirri ambulancën në shtetin e Uellsit pasi kishte ngrënë shumë qebapa.

Telefonata të tjera të çuditshme u bënë në Uells, sipas listës së publikuar nga autoritetet shëndetësore atje.

Një person telefonoi emergjencën pasi kishte vendosur gabimisht dhëmbët e rremë derisa një tjetrit i kishte ngecur dora në një kuti letrash.

Shërbimi atje kishte pranuar 414,149 thirrje vitin e kaluar dhe prej tyre, 68,416 nuk ishin emergjencë për jetë a vdekje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat