90-vjeçari merr diplomë nderi të shkollës së mesme

Ndryshe

90-vjeçari merr diplomë nderi të shkollës së mesme

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 08:47
Bob Bonhomme

Një burrë nga Miçigani i SHBA-së, i cili la shkollën për të luftuar në Luftën Koreane, më në fund mori diplomën e shkollës së mesme në moshën 90-vjeçare.

Nga shkolla Portage thanë në një njoftim për shtyp se Bob Bonhomme-it iu dha një diplomë nderi e shkollës së mesme nga Portage Central High School, ku ai ndoqi mësimet përpara se të dërgohej në ushtri më 1951.

Bonhomme theksoi se kishte menduar shpesh të kthehej në shkollë, por me kalimin e viteve vëmendja e tij u përqendrua në karrierën e tij 40-vjeçare në një fabrikë letre dhe në rritjen e katër fëmijëve të tij.

“Jeta thjesht pengohej gjithmonë”, tha Bonhomme.

Ai po hante mëngjes me nusen e tij, Diane Bonhomme, kur ajo e pyeti për listën e dëshirave.

“Do të doja të kisha mbaruar shkollën dhe të kisha shkuar në maturë”, u përgjigj Bonhomme.

Së shpejti nusja e tij kontaktoi Shkollën Portage me shpresën për të realizuar dëshirën e tij për diplomim.

“E pashë dëshirën në sytë e tij kur foli për të. Para se të mbaronte jeta e tij, doja të sigurohesha që ai të kënaqej dhe t’i bënte ato gjëra”, tha ajo.

“Ne jemi të nderuar t’i japim Bobit diplomën e tij, diçka që ai sakrifikoi vite më parë për t’i shërbyer familjes dhe vendit të tij. Faleminderit për shërbimin tuaj ndaj vendit tonë”, tha Bielang.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat