Mbi lirinë!

Opinione

Mbi lirinë!

Nga: Muhamet Kelmendi Më: 16 maj 2021 Në ora: 09:26
Muhamet Kelmendi

Çdo popull ka të drejtë të angazhohet për lirinë e vetë. Mirëpo me atë nuk duhet ndaluar lirinë e tjetrit. Ajo është e palejueshme. Në liritë kombëtare e njerëzore nuk ka vend racizmi dhe urrejtja, shtypja dhe shfarosja e popujve.

Ajo është jodemokratike dhe aspak popullore.

Qëndrimit të njëanshëm mbi ngjarjet në Lindjen e Mesme duhet ikur. Asnjë qëndrim që mbështetet në baza fetare, pa i përkrahur njejtë të gjithë popujt në liritë e veta, nuk është i drejtë.

Shikojeni qëndrimet në rrugët e Prishtinës.

Shprehja: "Liria e ime nuk është e plotë pa të Palestines".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat