“Shkëmbime të imazheve pornografike”/Rrëfehet 57 vjeçarja, tregon se çfarë pa në telefonin e burrit të saj!

Seksi

“Shkëmbime të imazheve pornografike”/Rrëfehet 57 vjeçarja, tregon se çfarë pa në telefonin e burrit të saj!

Nga: B.S. Më: 4 shtator 2021 Në ora: 22:33
Foto ilustrim

E dashur psikologe, burri im ka bërë shkëmbim të imazheve pornografike me një grua me të cilën punon dhe kjo më bënë të dyshoj se ai nuk më ka qëndruar besnik në lidhje.

Unë jam 57 vjeçe, ai është 59 dhe ne jemi martuar afër 30 vjet.

Ai punon për një kompani që organizion evente të ndryshme, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Ata të dy punojnë shumë jashtë shtëpisë dhe një ditë po kërkoja numrin e një shoku të familjes në telefonin personal të burrit tim kur u befasova e pashë kontaktin e saj, isha kurioze dhe hyra në mesazhet e tyre.

E pashë që ajo kishte inicuar gjithçka, duke e bombarduar me tekste flirtuese. Por, në vend që t'i thoshte se nuk ishte i interesuar, ai i ktheu mesazhe.

Brenda pak ditësh ajo po i dërgonte imazhe topless dhe krejtësisht të zhveshura.

Dhe ai u përgjigj me imazhe gjithashtu pornografike. I gjithë shkëmbimi vazhdoi për më shumë se dy javë.

Burri im hyri ndërsa unë po shikoja mesazhet dhe e kuptoi që e kisha marrë vesh.

Ai po bën gjithçka në fuqinë e tij për t'i rregulluar gjërat. Ai thotë se nuk e di pse e bëri këtë.

Ai thotë se nuk është i interesuar për kolegun e tij, gjë që unë besoj.

Unë nuk e di që asgjë tjetër nuk ka ndodhur mes tyre, por nuk mund të pajtohem me atë që ai bëri.

Është në mendjen time çdo ditë. Nuk i besoj atij.

Përgjigja e psikologes: Një tradhti është gjithçka që një anëtar i një çifti mendon se është përtej sferave të një marrëdhënieje të besuar.

Dhe jam e sigurt për shumicën e çifteve, seksi do të kualifikohej.

Rindërtimi i besimit pas një tradhtie të tillë është i vështirë. Ju nuk mund ta shëroni lëndimin tuaj vetëm.

Thuajini atij se keni nevojë për shumë përqafime të dashura, për të folur sinqerisht dhe, po aq e rëndësishme, për të dëgjuar.

Duket se ai vërtet nuk i kupton ndjenjat e tij ose nuk është në gjendje t'i artikulojë ato.

Këshillimi i çifteve mund të ndihmojë. Nëse të dy mund të mësoni pse ndodhi tradhtia e tij, ju mund ta ruani martesën tuaj dhe madje ta forconi atë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat