“U putha me pasion me shokun e burrit, tani po ndihem fajtore”, 30 vjeçarja i rrëfehet psikologes

Seksi

“U putha me pasion me shokun e burrit, tani po ndihem fajtore”, 30 vjeçarja i rrëfehet psikologes

Nga: BOTA SOT Më: 24 shtator 2021 Në ora: 22:35
Foto ilustrim

Ky është rrëfimi i një gruaje 30 vjeçare për "The Sun" rubrika "Der Deidre", transmeton "Bota sot"

E dashur DEIDRE: Burri im dhe unë jemi ndarë, por putha një mik tonin të përbashkët dhe tani faji po më ha përbrenda.

Unë jam 30 vjeçe dhe isha e martuar me ish -in tim për 4 vjet. Ai është 32 vjeç. Së bashku kemi një djalë dy vjeç.

Marrëdhënia nuk funksionoi - ne gjithmonë grindeshim dhe ndjeva se nuk mund t'i besoja. Kështu, vitin e kaluar ramë dakord të ndahemi dhe vendosëm të përpiqemi të mbetemi miq për hir të djalit tonë.

Që kur u ndamë, unë kam qenë beqare. Meqenëse kam një fëmijë të vogël, nuk kam kohë të mendoj për një lidhje të re dhe as nuk kam shikuar një burrë tjetër.

Ishi im ka pasur disa lidhje të shkurtra me gra të tjera. Më dhemb, por meqë nuk jemi më bashkë, nuk mund të kritikojë.

Ne jemi shumë më mirë tani që jemi ndarë. Ai shpesh vjen për të parë djalin tonë, ose shkojmë së bashku në ditët e familjes dhe ai përfundon duke kaluar mbrëmjen me mua.

Ndonjëherë ai madje qëndron më tej, edhe pse gjithmonë fle në divan. Ne nuk puthemi ose përqafohemi.

Ne kemi folur për marrëdhënien tonë dhe kemi konfirmuar se jemi padyshim vetëm miq edhe pse ai ende më quan gruan e tij, kur jemi jashtë ose me shokët e tij.

Unë jam konfuze për ndjenjat e mia dhe mendoj se ai është gjithashtu. Unë ende e dua atë.

Javën e kaluar, dola për drekë me një mik të përbashkët tonin, i cili është 31 vjeç.

Ai ishte vërtet flirtues dhe për habinë time tha se i kisha pëlqyer gjithmonë, por nuk kishte bërë asnjë lëvizje sepse isha me ish -in tim.

Ne u puthëm me pasion dhe duart tona ishin mbi njëra -tjetrën.

Gjërat mund të kishin shkuar më tej, por unë e ndalova. Ndjeva se po gaboj edhe pse jam beqare.

Tani nuk mund të ndalem së menduari për atë që ndodhi.

Unë nuk mund të ha apo të fle. Unë kam qenë gjithmonë një person i ndershëm dhe e di se nëse dëgjon ishi im, kjo do ta vriste. Ai do të ndihej i tradhtuar dhe xheloz.

Unë gjithashtu nuk dua që ai grindet me mikun tonë të përbashkët. A duhet t`i rrëfej?

DEIDRE PËRGJIGJET: Mos u ndjejë fajtore, nuk ke bërë asgjë të keqe. Ju jeni beqare dhe e ndaluat puthjen para se të shkonte më tej.

Nuk ka kuptim t'i thuash burrit nëse puthja ishte fundi i saj.

A keni mbaruar përfundimisht me burrin tuaj apo doni akoma të punoni në martesën tuaj dhe t'u jepni gjërave një shans tjetër?

Flisni me ish -in tuaj për marrëdhënien dhe diskutoni atë që ju të dy dëshironi tani.

Nëse do të ndaheni zyrtarisht, atëherë duhet të filloni procesin. Në atë mënyrë ju të dy mund të filloni të ecni përpara me jetën tuaj.

Por nëse doni t'i bëni gjërat të funksionojnë, ndoshta keni nevojë për mbështetje. Këshillimi për marrëdhënie mund të ndihmojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat