“Nuk mund ta kënaq të dashurën time në shtrat dhe kam frikë se do të më lërë”

Seksi

“Nuk mund ta kënaq të dashurën time në shtrat dhe kam frikë se do të më lërë”

Nga: BOTA SOT Më: 8 nëntor 2021 Në ora: 22:35
Foto ilustrim

Një 32 vjeçar ka rrëfyer për “The sun” rubrika “Der Deidre” problemin e tij seksual që po ia rrezikon edhe marrëdhënien me të dashurën, transmeton “Bota sot”

E dashur DEIDRE: PAS seksit, partnerja ime po kërkon më shumë dhe nuk mund t`i vë fajin.

Unë jam 32 vjeç, ajo është 30 dhe kemi dy vjet që jemi në lidhje.

Unë vuaj nga derdhja e parakohshme qe një kohë të gjatë.

Unë dua të kënaq partneren time dhe t'i ofrojë asaj jetën seksuale që e meriton. Por kjo nuk po ndodh dhe e di që ajo frustrohet.

Unë me të vërtetë dua ta zgjidh këtë siç duhet, sepse gati sa nuk kam hequr dorë nga seksi.

Shqetësohem se do ta humbas partneren time.

Kam frikë se ajo do të kërkojë një djalë tjetër, që mund t'i japë atë që dëshiron.

Është e tmerrshme për mua ta di se si ndihet partnerja ime.

Kjo po më shkakton depresion!

DEIDRE përgjigjet: Ejakulimi i parakohshëm mund të jetë shkatërrues për vetëbesimin tuaj, ndërkohë që është gjithashtu jashtëzakonisht zhgënjyes dhe i bezdisshëm edhe për partneren tuaj.

Por, ka një sërë teknikash të vetë-ndihmës që mund të mësoni se si ta parandaloni që ai të jetë një problem.

Tani për tani, hiqni theksin nga marrëdhëniet seksuale dhe eksploroni të gjitha mënyrat e tjera që ekzistojnë për t'i dhënë njëri-tjetrit kënaqësi shpirtërore dhe kënaqësi seksuale.

Paketa ime e mbështetjes Dëshironi të zgjasë më gjatë do të ndihmojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat