"Ai pëlqen seksin në shpejtësi, ndërsa unë dua diçka më romantike”/ 26 vjeçarja ankohet te doktori i seksit

Seksi

"Ai pëlqen seksin në shpejtësi, ndërsa unë dua diçka më romantike”/ 26 vjeçarja ankohet te doktori i seksit

Nga: BOTA SOT Më: 23 nëntor 2021 Në ora: 22:22
Foto ilustrim

Stephanie 26 vjeçare është e pasigurt sepse nevojat e saj seksuale nuk përputhen me ato të të dashurit të saj, shkruan 20min.ch në rubrikën Doctor Sex, transmeton Bota Sot.

Çfarë duhet bërë?

Pyetje nga Stephanie (26) për Doctor Sex

Unë dhe i dashuri im kemi nevoja krejtësisht të ndryshme kur bëhet fjalë për seksin. Ai në mënyrë spontane e ndjen atë dhe më pas dëshiron menjëherë një të shpejtë. Por mua më nevojitet kohë për të filluar dhe kjo është arsyeja pse unë jam e dhënë pas seksit romantik me përqafime.

Ky diversitet ka rezultuar në faktin se pas dy vitesh lidhje, ne rrallë bëjmë seks. Presioni që ndjej prej tij më largon plotësisht dhe anasjelltas nevoja ime për butësi e ngadalëson atë në epshin e tij.

Është veçanërisht zhgënjyese që ai ka ndjenjën se unë nuk e dua vërtet dhe se mendoj se ai nuk përgjigjet vërtetë ndaj meje dhe nevojave të mia.

Çfarë mund të bëjmë?

Përgjigje nga Doctor Sex

E dashur Stefanie

Nuk është për t'u habitur që keni nevoja të ndryshme. Do të habitesha nëse do të ndodhte e kundërta dhe ju dëshironi gjithmonë të njëjtën gjë. Imagjinoni sa e mërzitshme do të ishte kjo në planin afatgjatë.

Seksi i mirë nuk bie vetëm nga qielli. As nuk është se njerëzit janë gjenetikisht të predispozuar për të. Ju duhet ta dëshironi atë dhe të bëni diçka për të.

Mendoj se keni të drejtë në pikën ku duhet të fillojë përpjekja. Përndryshe, së shpejti do të hiqni dorë dhe do të ndaheni - me shpresën se do të ketë dikë që është më i përshtatshëm.

Ndërsa, ekziston një shans teorik që ju të gjeni një person të tillë, është e pakët. Dhe do të ishte turp të hiqni dorë nga gjithçka që ju përshtatet vetëm sepse keni arritur kufijtë tuaj gjatë seksit.

Çfarë mund të bësh?

Para së gjithash, duhet të bini dakord që koha për eksperimente fillon me qëllimin për të zbutur ngërçin dhe për të lëvizur diçka mes jush. Për këtë, rezervoni kohë kur bëhet fjalë vetëm për ju dhe fizikun tuaj. Bini dakord se kur do të zhvillohen takimet dhe sa kohë duhet të zgjasin. Idealisht, ju nuk keni ndonjë stres ndërsa e bëni këtë.

Në takimin e parë, ju thjesht i tregoni njëri-tjetrit në paqe se si e përjetoni veten fizikisht gjatë seksit, çfarë ju bën të ndiheni mirë dhe pse, por edhe ku ndiheni të kufizuar. Të shpejtat e zjarrta dhe përkëdheljet e buta janë dy anët e së njëjtës medalje. Nuk është e pazakontë që refuzimi i një cilësie të ketë të bëjë me frenimet dhe frikën. Prandaj është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për këtë.

Çdo gjë tjetër po provohet. Lejojini vetes që t'ju afrohet partneri juaj dhe përpiquni të vini në kontakt me energjinë që është e lidhur me të në mënyrë sa më të paanshme.

Ju do të kuptoni se ana e panjohur më parë dhe për këtë arsye e pajetë ka gjithashtu avantazhet e saj. Argëtohu duke e provuar dhe gjithë të mirat!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat