Gjobiten 214 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 214 shoferë në Shkup

Më: 5 shkurt 2021 Në ora: 09:51
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

“Vetëm në territorin e Shkupit janë shqiptuar 214 masa, prej të cilave 18 janë për vozitje pa leje, 8 për mosregjistrim të automjeteve, 18 për përdorim të telefonit celularë. Janë shqiptuar edhe shtatë dënime për kalim në të kuqe, 22 për tejkalim të shpejtësisë, gjashtë për mospërdorimin e ripit të sigurisë, shtatë për tejkalim jo të rregullt dhe 73 dënime për parkim jo të rregullt”, thuhet në njoftim.

Aksionet e përforcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“JU bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat