Tre adoleshentë kanë rrëmbyer dhe fizikisht kanë dhunuar një vajzë

Shkupi

Tre adoleshentë kanë rrëmbyer dhe fizikisht kanë dhunuar një vajzë

Më: 6 shtator 2021 Në ora: 17:11
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se dje janë privuar nga liria dy të mitur për shkak të dyshimeve se kanë rrëmbyer dhe fizikisht kanë sulmuar një vajzë.

Ata janë marrë në bisedë zyrtare për shkak se dy personat bashkërisht me një adoleshent më 04.09.2021 në një shtëpi në Shuto Orizare kanë rrëmbyer një vajzë adoleshente.

“E mitura është dhënë te prindi, ndërsa në koordinim me Prokurorin Publik dhe Qendrën për Punë Sociale po ndërmerren masa shtesë për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat