Arrestohen tre persona në Shkup, akuzohen për tregti të paligjshme

Shkupi

Arrestohen tre persona në Shkup, akuzohen për tregti të paligjshme

Më: 8 shtator 2021 Në ora: 12:15
Foto ilustrim

Gjatë ditës së djeshme policia, njësiti për tregti të palejuar të drogës dhe armëve ka arrestuar tre persona.

Rreth orës 14:00 në qendër të Shkupit është arrestuar 36 vjeçari D.M.M. i lindur në Beograd, ndërsa jeton në Shkup, sepse tek ai është gjetur një qese me mbetje nga marijuahna.

Ndërkohë në koordinim me Prokurorinë Themelore Publike (PTHP) është kryer bastisje në shtëpinë e E.R. nga Shkupi, ku është gjetur kokainë, një kilogram marijuhan dhe një peshore digjitale.

Ndërsa në oborrin e objektit është privuar nga liria 33 vjeçari A.P. nga Shkupi, tek i cili është gjetur dhe konfiskuar marijuhanë. Pas dokumentimit të rastit, për personat e lartpërmendur do të ngritën kallëzime adekuate.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat