Arrestohen dy vjedhës nga Shkupi, zbardhen katër vepra penale

Shkupi

Arrestohen dy vjedhës nga Shkupi, zbardhen katër vepra penale

Më: 2 nëntor 2021 Në ora: 14:47
Foto ilustrim

Dy persona nga Shkupi janë arrestuar dje prej se në stacionin policor është kryer bisedë zyrtare me ata dhe kanë pranuar vjedhjet e rënda që kanë kryer në bastoren sportive në Shuto Orizare.

Nga MPB-ja sot kumtuan se biseda zyrtare është kryer me F.I (26) dhe S.A (28) dhe dy nga Shkupi, të dyshuar se kanë kryer vepra penale “vjedhje të rëndë” sipas nenit 236 nga Kodi Penal edhe atë më 13.07.2021, 17.07.2021, 19.07.2021 dhe 22.09.2021 në bastorën sportive në Shuto Orizare.

“Personat e kanë pranuar veprat me të cilat kanë në mënyrë të paligjshme 59.000 denarë dhe plotësisht e kanë sqaruar mënyrën e kryerjes së veprave penale, me çka katër veprat penale janë zbardhur plotësisht.

Kundër tyre do të ngritën padi penale”, thuhet në kumtesën e MPB-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat