Aksident trafiku, ndërpritet komunikacioni në rrugën Strumicë – Vallandovë

Shkupi

Aksident trafiku, ndërpritet komunikacioni në rrugën Strumicë – Vallandovë

Më: 15 nëntor 2021 Në ora: 19:19
Foto ilustrim

Për shkak të një aksidenti që ka ndodhur në orën 17:30 komunikacioni në aksin rajonal Strumicë – Vallandovë është ndërprerë, informoi Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

Komunikacioni në rrugët e tjera shtetërore është duke u zhvilluar pa pengesa, nëpër rrugë të thata.

Nga LAMM përkujtojnë se që sot fillon obligimi ligjor për posedimin e obligueshëm të pajisjes dimërore në automjete, pavarësisht gjendjes momentale të motit.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat