Të shtëna me armë zjarri në Butel të Shkupit, plagoset një person

Shkupi

Të shtëna me armë zjarri në Butel të Shkupit, plagoset një person

Më: 23 nëntor 2021 Në ora: 18:44
Foto ilustrim

Një person ka mbetur i plagosur pasditen e sotme në Butel.

“Më datë 23.11.2021 rreth orës 16.40 është denoncuar se në parkingun e shkollës fillore “Zhivko Brajkovski” në rrugën Ho Shi Min, ku më parë kanë qenë e parkuar makina ‘Reno’ me targa të Shkupit.

Në të cilin kanë qenë personat M.A dhe A.U (34), pas informimit nga ana e M.A nga ana e M.B është shtënën në drejtim të makinës. Me lëndime në këmbën e djathtë ka përfunduar M.A ndërsa ndihmë mjekësore i është ofruar në spitalin “Shën Naumi i Ohrit”. Poashtu A.U ka përfunduar me të prera në fytyrë”, kanë thënë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Nga policia shtojnë se po ndërmerren masat për zbardhjen e plotë të rastit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat