Krisma në një fshat të Shkupit, një i plagosur dhe katër të arrestuar

Shkupi

Krisma në një fshat të Shkupit, një i plagosur dhe katër të arrestuar

Më: 2 janar 2022 Në ora: 19:30
Foto ilustrim

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, një 65 vjeçar është arrestuar dhe katër të tjerë janë arrestuar.

“Dje zyrtarët policorë të SPB Shkup kanë arrestuar 4 persona duke vepruar sipas denoncimit të marrë në ora 21:30 në spitalin “Naumi i Ohrit” ku është sjellur Sh.N (65) nga fshati Mijanci me lëndime të shkaktuara nga armë zjarri”, thuhet në raportin policor.

Sipas denoncimit, derisa ka vozitur automjetin e tij “Golf” në fshatin mojanci, Sh.N është sulmuar me armë nga një person nga Haraçina me i cili ka drejtuar automjetin “Mercedes C” pa tabela.

Këqyerjen e vendit të ngjarjes e ka kryer ekipi i SPB Shkup, ndërsa automjetet tashmë janë në polici.

Për ngjarjen është njoftuar edhe prokurori publik dhe pas dokumentimit të rastit do të procedohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat