Të shtëna me armë në Butel, dy policë dërgohen në Qendrën Klinike në Shkup

Shkupi

Të shtëna me armë në Butel, dy policë dërgohen në Qendrën Klinike në Shkup

Më: 12 mars 2023 Në ora: 11:33
Foto ilustrim

Mbrëmë një ngjarje ka ndodhur në orët e vona në Shkup, ku është sulmuar një polic i cili ishte jashtë detyrës nga disa persona me dy vetura të cilët kanë sulmuar fizikisht 3 persona.

Më 12 mars 2023, N.B.-së iu hoq liria dhe E.B. dhe u ndalua në polici pasi së bashku me disa persona të tjerë më datë 12.03.2023 rreth orës 01:00 në rr. HT Karposh në Shkup, në afërsi të këmbimit Radishani, ka sulmuar fizikisht P.P. (oficer policie që nuk ishte në detyrë), D.K. dhe F.G.

Sipas kallëzimit, N.B., E.B. dhe M.S., të cilët ndodheshin në veturën e tipit “BMW”, si dhe disa persona që ndodheshin në veturën “Citroen”, i kanë bllokuar rrugën mjetit “Reno” në të cilin ndodheshin PP, D.K. dhe F.G. dhe kanë filluar të godasin dhe i kanë sulmuar fizikisht. Pastaj PP ka qëlluar disa herë në ajër nga pistoleta zyrtare, pas së cilës personat që ndodheshin në mjetin “Citroen” janë larguar me vrap. Të sulmuarve iu është dhënë ndihma mjekësore në Qendrën Klinike në Shkup.

Është njoftuar prokurori publik dhe po merren masa për zbardhjen e rastit. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat