Aksion policor në Klinikën e Onkologjisë në Shkup, konfiskohen kompjuterë dhe dokumentacione

Shkupi

Aksion policor në Klinikën e Onkologjisë në Shkup, konfiskohen kompjuterë dhe dokumentacione

Më: 1 shtator 2023 Në ora: 19:13
Foto ilustrim

Në Klinikën e Onkologjisë në kompleksin klinika “Nëna Terezë” në Shkup vijon aksioni policor.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme e konfirmuan se ka aksion policor, por nuk zbulojnë detaje.

Jozyrtarisht, aksioni ka të bëjë me vjedhjet e barnave të shtrenjta që në vend t’u jepen pacientëve, janë shitur në tregun e zi.

Pas përfundimit të aksionit, nga MPB theksojnë se do të zbulohen detajet e vërteta.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat