Kallëzim penal për tre persona nga Shkupi, kontrabandonin imigrantë

Shkupi

Kallëzim penal për tre persona nga Shkupi, kontrabandonin imigrantë

Më: 29 janar 2024 Në ora: 18:25
Foto ilustrim

Qendra Rajonale për Çështje Kufitare Jug ka ngritur kallëzim penal ndaj 31-vjeçarit E.D., 47-vjeçarit E.Sh. dhe një i mitur, të gjithë nga Shkupi.

Kjo për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale “kontrabandim me imigrantë”, njoftoi MPB.

“Më datë 24.01.2024, punonjësit e policisë kanë ndaluar të akuzuarit e tretë, i cili me automjetin e pasagjerëve “Fiat Stilo” po transportonte tetë emigrantë nga Siria, të cilët i akuzuari i dytë dhe i tretë kishin marrë vesh dhe organizuar transportin”, thonë nga MPB.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat