Gjobiten 108 shoferë në Shkup, 13 për vozitje pa patentë shoferë

Shkupi

Gjobiten 108 shoferë në Shkup, 13 për vozitje pa patentë shoferë

Më: 21 maj 2024 Në ora: 09:57
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (20.05.2024) ka vazhduar me kontrolle në zonën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 108 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 108 masa, nga të cilat 13 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, tetë masa për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, pesë masa për mospërdorim të rripit të sigurisë…”, njoftojnë nga MPB.

Nga atje u bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

Detaje tjera nuk u japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat