123 gjoba për shkeljet në trafik në Shkup

Shkupi

123 gjoba për shkeljet në trafik në Shkup

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 09:44
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (11.06.2024) ka vazhduar me kontrolle në zonën e komunikacionit.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 123 gjoba, nga të cilat 13 sanksione për vozitje pa patentë shofer, 17 gjoba për kundërvajtje nga drejtuesit e motoçikletave, pesë sanksione për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit.

Gjithashtu janë shqiptuar tre gjoba për mospërdorimin e rripit të sigurimit, shtatë gjoba për kalim në sinjal të mbyllur (semafori i kuq).

“Kontrollet e qarkullimit rrugor do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat