Sot dhe nesër regjim i posaçëm komunikacioni në qendër të Shkupit

Shkupi

Sot dhe nesër regjim i posaçëm komunikacioni në qendër të Shkupit

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

Sot dhe nesër do të ketë regjim të posaçëm të komunikacionit në zonën e gjerë qendrore të qytetit të Shkupit, njofton Ministria e Punëve të Brendshme (MPB).

Regjimi i qarkullimit, siç thonë nga MPB, po vendoset për shkak të mbajtjes së takimit ministror në kuadër të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP).

Poashtu dhe Samitit të kryetarëve të shteteve dhe qeverive në kuadër të Procesit për Bashkëpunim në Evropën Juglindore.

Sektori për Punë të Brendshme – Shkup apelon deri te të gjithë qytetarët, shfrytëzuesit e rrugës, që të respektojnë urdhrat e zyrtarëve policorë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat