Në Shkup janë shqiptuar 132 gjoba për kundërvajtje në komunikacion

Shkupi

Në Shkup janë shqiptuar 132 gjoba për kundërvajtje në komunikacion

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 10:21
Foto ilustrim

MPB njofton se në territorin e Shkup gjatë ditës dhe natës së kaluar janë sanksionuar 132 drejtues mjetesh.

Nga të cilët 12 sanksione për drejtim mjeti pa patentë shofer, 8 për mospërdorim të rripit të sigurimit dhe celular gjatë drejtimit të automjetit, tre për kundërvajtje të kryera me motoçikletë shoferët, për kalimin e sinjalistikës së mbyllur (drita e kuqe).

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se kontrollet në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Ai apelon qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat