Alfred Cako: Tërmeti 7.8 ballë në Turqi mund të jetë artificial i shkaktuar me sistemin HAARP

Shqipëria

Alfred Cako: Tërmeti 7.8 ballë në Turqi mund të jetë artificial i shkaktuar me sistemin HAARP

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 11:18
Alfred Cako

"Tërmeti në Turqi, natyral apo artificial?!" – ishte tema e emisionit "Jashtë Matriksit" nga Alfred Cako më 7 Shkurt 2023 në RTV Ora.

Cako: Të gjithë kemi parë se ky tërmet i rëndë në Turqi mund të ketë edhe origjinë artificiale, pra përmes asaj që e kemi thënë prej kohësh me sistemin HAARP.  

Ky sistem krijon valë të ndryshme duke ndikuar në trurin e njeriut, përmes valësh të shkurta dhe krijon depresion tek shumë njerëz.

Po kush mund të jetë arsyeja për goditjen e Turqisë? Thonë se Turqia mund të dalë nga NATO dhe nuk po i përgjigjet krahut sekret të NATO-s.

Video KETU

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat