Zbulohet lista e këshilltarëve e koalicionit “Bashkë fitojmë” në Tiranë, ja si janë ndarë vendet në listën fituese mes Berishës dhe Metës

Shqipëria

Zbulohet lista e këshilltarëve e koalicionit “Bashkë fitojmë” në Tiranë, ja si janë ndarë vendet në listën fituese mes Berishës dhe Metës

Më: 28 mars 2023 Në ora: 15:43
Sali Berisha- Ilir Meta

Zbulohet lista me emrat e 62 kandidatëve të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për këshillin bashkiak të Tiranës.

Lista kryesohet nga mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti i cili doli i dyti në garën e primareve për bashkinë e Tiranës i ndjekur nga ish-deputetja Silva Caka nga Partia e Lirisë.

I treti është sekretari organizativ i PL Endrit Braimllari, teksa surprizë në listë është emri i gazetares Beti Njuma.

Po kështu në listë janë dhe aktori Julian Deda, Dorjan Teliti, Enkelejda Fejzo dhe Adriana Kalaja. Nga PL, Tedi Blushi, Brunilda Paskali etj.

Lista e plotë

Ilir Alimehmeti

Silva Caka

Endrit Braimllari

Beti Njuma

Arben Tafaj

Floida Kërpaçi

Tedi Blushi

Ilda Zhulali

Dorjan Teliti

Ana Azizaj

Artan Distafa

Albana Kepi

Jonathan Pano

Eriona Bixha

Genci Gjokutaj

Keda Kaceli

Fatjon Bathorja

Brunilda Paskali

Blerdi Liçaj

Endire Bushati

Julian Deda

Elona Dhima

Luçian Qafoku

Adriana Kalaja

Bledar Marku

Elona Guri

Ardian Elezi

Festime Serjani

Gentian Kaprata

Nasilda Shyti

Artur Alstafa

Ajshe Isha

Esmeralda Demiraj

Besmir Hoxha

Rudina Koro

Redjon Zefi

Valdete Dashi

Besfort Dashi

Besford Dorezi

Enkeleda Fejzo

Emiljano Kapllani

Brunilda Haxhiu

Xhoel Nonaj

Dave Marku

Endrit Memia

Iva Çarçiu

Enkelejd Doda

Viola Vrana

Nikolin Çali

Elda Mustafa

Ermand Bajrami

Anisa Ibra

Darius Vishkurti

Brunilda Salaj

Adan Kaba

Eva Metaj

Dorel Memoçi

Anxhela Lami

Ergys Mollaymeri

Enkelejda Hajderasi

Artemis Peca

Menada Bregu

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat