Rama për protestën e Rithemelimit: Nuk e ndjek opozitën, nuk kam asnjë interes

Shqipëria

Rama për protestën e Rithemelimit: Nuk e ndjek opozitën, nuk kam asnjë interes

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 19:19
Edi Rama

Pas mbledhjes së partisë ka folur Edi Rama.

Rama: Nuk kam informacion për organizim të opozitës, nuk e ndjek opozitën. Ajo nuk është opozita ata janë konglomerate, grupe… Ligjet kalojnë në një kohë shumë të shkurtër sepse nuk ka në sallë ksuhtet për të kaluar në një kohë të gjatë. Nuk janë kushtet për tu debatuar dhe ballafaquar. Nuk jam në dijeni në këtë moment të axhendës së Parlamentit nesër nëse do të miratohet nesër Amnistia. Nuk e di si është axhenda, por mund të them që është bërë një diskutim për një keqkuptim total dhe është adresuar sot nga Ministri i Drejtësisë.

Gazetarët: Lulzim Basha tha se nuk do të jepte votat për Amnistinë?

Rama: Kush është ky? Sa ka qenë ora, ka qenë ende përgjumësh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat